Nasza metoda

Jest sumą tego, co się naprawdę sprawdza i sprawdziło w praktyce

Metoda Enjoy Your Speaking polega na najprostszym założeniu, że

NIE POTRZEBUJESZ
mnie do słuchania - to możesz zrobić sam w domu
NIE POTRZEBUJESZ
mnie do czytania
NIE POTRZEBUJESZ
mnie do pisania
NIE POTRZEBUJESZ
mnie do robienia ćwiczeń z gramatyki

To wszystko możesz zrobić sam w domu! Ze mną będziesz gadał!

Gadał o tym: Co przeczytałeś -> Co wysłuchałeś -> Co obejrzałeś

A słówka... i tu zaczyna się "jazda".
Pokażę Ci najróżniejsze techniki bazujące na tym jak działa pamięć i jak lubi uczyć się nasz mózg dzięki którym nauka będzie ciekawa, efektywna i szybka!
Będzie się działo!!!

Jak to wygląda w praktyce?


W domu czytasz tekst


W domu słuchasz krótkiego nagrania albo oglądasz filmik


Przygotowujesz do niego słowa – na początku robię to za Ciebie i skupiamy się na najczęściej używanym słownictwie
Gramatykę zaczynamy razem i ćwiczymy w mówieniu, a pisemnie robisz ją w domu


Kiedy jesteśmy gotowi wychodzimy ćwiczyć to czego nauczyliśmy się w praktyce (w sklepie, restauracji, etc.)
Myślisz sobie, sporo?
Zależy jak do tego podejdziesz. Bo im więcej zrobisz sam tym więcej z tego wyniesiesz?
Bo potem Ty gadasz!! Używasz tych słów z którymi już miałeś do czynienia w domu, gadasz, gadasz i gadasz. Jeśli czegoś nie rozumiesz to tłumaczę (gramatyka jest super prosta – zobaczysz), ale nie tracimy czasu na czytanie, pisanie, słuchanie = TY MÓWISZ! Przez co mówisz na zajęciach 55 min, a nie 10 min jak to bywa na zwykłym kursie. Jednocześnie – jestem realistką i wiem, ze masz pracę i rodzinę więc praca domowa będzie dostosowana do Twoich możliwości czasowych. By była realistycznie do zrobienia. Ale zawsze będzie? Ba! Ty będziesz mógł wybrać co będziesz chciał oglądać i słuchać! Więc nie będzie nudno! Bo to nie jest kolejny kurs gdzie jesteś tak często pasywny – tutaj jest odwrotnie!

Ale co z tego wynika?

Jak lubi uczyć się nasz mózg?

Nasz mózg uwielbia uczyć się przez doświadczenie. Zauważyłeś może, że najwięcej zapamiętujesz słówek, zwrotów kiedy jesteś za granicą? Dlaczego tak jest? Bo jesteś w to cały zaangażowany. Twoje oczy widzą, uszy słyszą, a ręce mogą dotknąć. Jak uczyłeś się polskiego to widziałeś owoce i uczyłeś się ich nazw w kuchni z mamą, a nie oglądałeś je jedynie w książce. Nasz mózg uwielbia jak uczeniu towarzyszy EMOCJA i jak najwięcej ZMYSŁÓW (tzw. polisensoryka)
Dlatego w skład metody EYS wchodzić będzie nauka na żywo
- czyli: jeśli przerabiamy zachowania w restauracji to pójdziemy do restauracji (po wcześniejszym przygotowaniu) i zamówisz po angielsku posiłek
- jeśli uczymy się jak pytać o drogę, to zapytamy potem o drogę przechodniów
- jeśli uczymy się zachowań w sklepie, to pójdziemy do sklepu i trzeba będzie po angielsku zapytać o zniżkę/ wymianę towaru, itp.
By ten język był żywy! To jest dlatego też takie istotne, że im więcej emocji towarzyszy uczeniu się tym znowu informacja jest lepiej i na dłużej kodowana w naszej pamięci.

A co z pamięcią?

Jeśli chodzi o pamięć, to żeby coś weszło do pamięci długotrwałej (czyli zostało z nami na zawsze) musi być powtórzone przynajmniej w kilku interwałach. Wg badań jest to najlepsze efekty osiąga się gdy powtórka tego samego materiału jest:
- po 24 godzinach.
- po tygodniu
- po miesiącu

Dlatego na EYS zawsze będzie powtórka (revision)! Wyselekcjonowana, ale będzie. Żeby zostało nam to na zawsze w głowie, a nie na chwilę. Będzie (nie na samych zajęciach) też dużo informacji na temat tego jak zapamiętywać skutecznie i efektywnie. Jak pomóc pamięci przez tzw. mnemotechniki.

No i najważniejsze: chunki!! Będziemy się uczyć słów nie pojedynczo, ale zawsze we frazach!! Więcej o metodzie chunków i tym dlaczego jest tak efektywna możesz dowiedzieć się tu. Chodzi o to by wiedzieć jak słowa używać, a nie tylko znać ich znaczenie.

enjoy us

ENJOY your speaking
Małgosia Groenwald

 Łowicka, Gdynia

 690 23 25 21 

 malgosia@eys.com.pl

www.facebook.com/eyspeaking